Bebek Arabaları

Bebek arabaları ebeveynlerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Anne ve babalar yeni bebeklerinin heyecanını yaşarken, bir yandan da onun için gerekli olan ürünleri seçmekle meşgul olurlar. Bebek arabalarıda bu gerekli ürünlerin arasında ilk sıralarda yer almakta.Bu nedenle bebek arabası modelleri farklı özellikler ile sizlere sunulmaktadır.

Güvenli ve konforlu bebek arabaları modelleri arasından seçiminizi yaparak bebeğiniz veya çocuğunuz için eşsiz bir deneyim elde edebilirsiniz. Bebek arabaları modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemi noktalar vardır. Şimdi gelin, söz konusu noktaları hep birlikte inceleyelim.

Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Bebek arabası seçiminde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.

Güvenlik

Güvenilir ve kullanımı kolay bir bebek arabası en önemli husustur. Sağlam malzemeden imal edilen, aksam ve bağlantı yerleri düzgün olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Kullanım Alanı

Orta sınıf modellerin çoğu büyük ve hacimli olabilir. Dar şehir sokaklarında dolaşıyorsanız ideal olmayabilir. Ancak çantanızı, bebek bezi çantanızı ve diğer temel ihtiyaçlarınızı taşıyabilecek kadar büyük bir bebek arabası sepetine ihtiyacınız varsa, daha küçük bir bebek arabası sizin için uygun değildir. Bebek arabanızla nereye gideceğinizi bilerek bir seçim yaparsanız daha doğru hareket etmiş olursunuz. Örneğin bebeğinizle birlikte alışverişe çıkacaksanız buna göre bir seçim yapmalısınız.

Maxi Cosi bebek arabaları kolay ve ergonomik kullanımı, yük taşımak için özel olarak tasarlanmış sepet ve bölmeleri sayesinde isteğinize kolayca cevap verebilecektir.

Doğumdan İtibaren Kullanılabilirlik

Bazı bebek arabaları derin bir yaslanma veya beşik modu sunar. Bu, yeni doğmuş bebeğinizi herhangi bir eklentiye gerek kalmadan ilk günden itibaren bebek arabasına koyabileceğiniz anlamına gelir. Ancak birçok model, boyun kontrolü biraz olan veya neredeyse desteksiz oturabilen bebekler için daha uygundur. Bu genellikle 6. aya kadar kullanılmamaktadır. Bazı modelleri bebek için hazır hale getirmek için bir araba koltuğu veya isteğe bağlı puset takmanız gerekebilir. Bu nedenle satın almadan önce bu hususlara dikkat etmelisiniz. Ancak Maxi Cosi markasının üretmiş olduğu bebek arabaları doğumdan itibaren kullanıma açıktır. Bebekler için özel tasarlanmış şase sayesinde ana kucağını doğrudan arabaya monte ederek rahatlıkla kullanılabilinir.

Kullanım Kolaylığı

Biraz araştırma yaptıktan ve seçeneklerinizi daralttıktan sonra, favorilerinizin nasıl karşılaştırıldığını görebilmeniz için şahsen bir test sürüşü yapabilirsiniz. Bu doğrultuda kullanımı kolay olan bebek arabası modellerini tercih etmelisiniz.

Bebek arabasını katlamanız veya açmanız gerektiğinde muhtemelen bebeğinizi kucağınız tutacaksınız. Bu yüzden daha kolay katlanan bebek arabalarını seçmelisiniz.  Pek çok model tek elle katlanır. Ancak satın almadan önce bundan emin olmanız gerekir. Tek elle kıvrımların hepsi göründüğü kadar kolay olmayabilir. Quinny ve Maxi Cosi markalarının modelleri hızlı katlanabilir yapısı sayesinde ebeveynlere kolay kullanım imkanı sağlıyor.

Ağırlık

Yoldayken, daha hafif daha iyidir. Ancak ayrıntılara dikkat edin, çünkü bazı üreticiler 25 kiloluk bir bebek arabasını hafif olarak adlandırırken, diğerleri sadece 12 kilo ağırlığında olabilir. Örneğin bir şehirde yaşıyorsanız, bir bebek, bir bebek bezi çantası ve bir bebek arabası taşırken sonsuz merdivenlerden yukarı çıkarken veya metroya binerken bu büyük bir fark olabilir.

Güneş Tentesi

Bebeği güneşten, yağmurdan ve diğer elementlerden korumak için uzun veya ayarlanabilir tenteler bulmalısınız. Hatta bazı modellerde havalandırmalı veya şeffaf pencereler vardır. Böylece bebeği koruyabilirsiniz. Tente kapalıyken dahi sizin bebeğinizi görebielceğiniz ufak bölmeler vardır. Bu da her an bebeğinizi gözetim altında tutmanızı sağlar.

Depolama

Bebekler çok sayıda eşyaya sahiptir. Eşyaları tutmak için büyük bir alt takıma sahip bir bebek arabası, hareket halindeyken hayatınızı çok daha kolay hale getirecektir.

Yıkanabilir Kumaş

Bebek bakımında her an bir şeyin kirlenebilmesi içten değildir. Bebeğin dağınıklıklarını düzenli aşınma ve yıpranma ile birleştirin. Bu doğrultuda arabanız sık sık kirlenecektir. Yıkanması kolay kumaşa sahip bir model, bebek arabanızı daha uzun süre iyi durumda tutmanıza yardımcı olacaktır.

Uzun Ömür

Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için, bebeğinizle birlikte büyüyecek bir bebek arabası arayın. Bunun yanı sıra 2. ya da 3. çocuğunuz için de kullanılabilir bir bebek arabasına sahip olabilirsiniz.

Bebek Arabası Fiyatları

 

Bebek arabası modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en kritik noktalardan biri de bebek arabası fiyatlarıdır. Racuun.com’da yer alan bebek arabası fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyerek bebeğiniz ve bütçeniz için en uygun bebek arabası modellerine sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey racuun.com’da yer alan ürünleri incelemek ve sizin için uygun olup olmadığına karar vermektir.

₺13.499,00 KDV Dahil
₺14.999,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺12.199,00 KDV Dahil
₺13.599,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺11.599,00 KDV Dahil
₺13.799,00 KDV Dahil
1