Kokoso Baby, İngiltere'de yaşayan Lauren Taylor tarafından yeni anne olduğu dönemde hassas cildi olan kızı Seren'in iyiliği için yarattığı doğal bebek cilt bakım markasıdır. Ham bakir organik hindistan cevizi yağının harikalarını keşfeden Lauren, bu yağın cilt bakımı için bir çok şaşırtıcı yararı ve kullanımı olduğunu keşfettiğinde hızla koları sıvadı. Lauren, uzun zaman araştırma yaparak bebek cilt bakımı için mükemmel hindistan cevizi yağını bulmaya çalıştı ve diğer ebeveynlerle ve bebekleriyle paylaşmak için gerçekten özel bir şey bulana kadar durmadı. İngiltere'de Boots ""Inspired by Baby"" yarışmasını kazandı. Sonrasında BBC'nin düzenlediği "Dragon's Den" tarafından yatırım desteği alan Lauren, eşi Mark ve çocukları ile organik hindistan cevizi yağı ile ödüllü Kokoso Baby ürünlerinleri üretmeye başladılar.
Kokoso Baby’nin saf, doğal ve hassas cilt bakım ürünleri yüksek kalitede organik hindistan cevizi yağı içermektedir. Bu bizim için ve bebeğinizin cildi için oldukça önemli. Bu yüzden zararlı kimyasallara hayır diyor, hindistan cevizinin ciltte yarattığı harika özelliklerden faydalanıyoruz.
Hindistan cevizi yağı bebeğinizin cildini korumak için en saf ve nazik yollardan biri. Doğa harikası olan bu yağ, tropik ülkelerde çok uzun yıllardır cildi beslemek ve nemlendirmek için kullanılıyor. Saf hindistan cevizi yağının içerisinde benzersiz bir yağ asitleri bileşeni olan lirik asit (bu sihirli şifa bileşeni aynı zamanda anne sütünde de bulunuyor) ve aynı zamanda kaprilik asit ile kaprik asit bulunuyor. Çok küçük ve kolayca emilebilen moleküllerden oluşan bu özel yağ asitleri bebeğinizin cildini rahatlatıp nemlendirirken aynı zamanda bebek yumuşaklığını hissetmenizi sağlıyor. Tam da doğa ananın olmasını istediği şekilde...