₺1.062,50 KDV Dahil
₺1.250,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
₺1.062,50 KDV Dahil
₺1.250,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
₺1.062,50 KDV Dahil
₺1.250,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
1

Peluş Oyuncak

Küçük çocuklar peluş oyuncaklara ve yumuşak oyuncaklara bayılırlar. Bu sevimli yoldaşların etrafta olması gerçekten çok hoş; yetişkinler bile onları sevimli buluyor. Ancak, yumuşak peluş oyuncakların bir çocuğun gelişimine yardımcı olmada rolü olduğunu biliyor muydunuz? İşte yardımcı olduğu konulardan bazıları!

Peluş Oyuncakların Faydaları

Peluş oyuncaklar, çocuklar için bit oyuncaktan çok daha fazlasıdır. Çocuklar oyun yoluyla öğrenirler ve doldurulmuş hayvanlarla oynayarak aslında ilk ilişkilerini kurarlar. Çocuklar peluşlarını kişileştireceklerdir. Onlara birer isim verin ve onlara özellikler atayarak çocukların ilgisini kolaylıkla çekin. Bu ilişkiler sayesinde çocuklar, kendileri dışındaki birine nasıl bakacaklarını, nasıl empati kuracaklarını ve nasıl paylaşacaklarını öğrenirler. Şimdi gelin, peluş oyuncakların sağladığı faydaları hep birlikte inceleyelim.

Peluş Oyuncaklar Bebeklere Rahatlık Sağlar

Peluş hayvanlar bir çocuğun kaygısını hafifletir. Örneğin, peluş tutuculu ahşap bir diş kaşıyıcı, sıkıntılı bir bebeği yatıştırabilir. Bu oyuncaklar tanıdık ve güven verici olduğundan, daha büyük çocuklar bile favori bir oyuncak hayvan tarafından daha rahat hissedebilir.

Çocuklara normallik duygusu sağlamak ve onlara doldurulmuş hayvanlar ve peluş oyuncaklar vermek, kendi kendine yatıştırıcı yetenekler geliştirmelerine yardımcı olur. Bu beceri hayati önem taşır ve özellikle yeni bir kardeşe sahip olmak veya ilk kez kreşe gitmek gibi yaşam olaylarıyla karşılaştıklarında değerli olan bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı olur. Doldurulmuş bir hayvana sarılmak, çocukların kendilerini rahatlatmaya alışmalarına yardımcı olmak için iyi bir uygulamadır.

Peluş Oyuncaklar Çocukların Sosyal Becerilerini Geliştirmesine Yardımcı Olur

Yaklaşık 12 ila 18 aylıkken çocuklar temel sosyal becerileri öğrenmeye başlar. Doldurulmuş hayvanlar, onları bu becerileri geliştirmeye teşvik eder ve doldurulmuş hayvanlar ve bebekler, günlük aktiviteleri taklit etmelerine yardımcı olur. Örneğin, bir bebeği besleyebilir veya doldurulmuş bir filin bir şişeden su içtiğini hayal edebilirler. Bu oyun gibi görünse de çocukların hayal güçlerini kullanmalarına ve empatinin önemli bir parçası olan kendilerini oyuncaklarının yerine koymalarına yardımcı olur.

Peluş hayvanlarla rol yapma, çocukların bir sonraki sosyal gelişim dönüm noktası olan diğer çocuklarla rol yapma oyununa geçmelerini sağlar. Bunun gibi etkileşimler, gelecekte diğer insanlarla konuşma güvenini geliştirmelerine yardımcı olur.

Peluş Oyuncaklar Dil Becerilerini Geliştirir

Rol yapma oyunu, çocukları konuşma ve dil geliştirmeye de teşvik eder. Bir çocuk sahneleri canlandırdığında, genellikle durumlar üzerinden konuşur. En sevdiği peluş tavşan ya da aslan peluşu olsun, oyuncakları kullanarak bir hikayeyi canlandırmak, iletişim becerilerini geliştirmek için mükemmel bir yoldur. Bebekler ayrıca hayali oyun yoluyla dilsel olarak gelişirler. Örneğin, fazla konuşan bir çocuk, gevezelik ederken ona yanıt verirseniz peluş bir hayvanla konuşacaktır. Bu etkileşim onlara konuşmada sıra almayı öğretir.

Peluş Oyuncaklar Çocukların Büyümesine Yardımcı Olur

Peluşlara özen göstermek, çocuğun başkalarıyla bağlantı kurma ve onlarla ilgilenme arzusunu besler. Çocuklar, fiziksel, dışsal bir referans noktalarına sahip oldukları için oyuncaklarla oynadıklarında etraflarındaki insanlarla ve hayvanlarla olan ilişkilerini nasıl değerlendireceklerini öğrenirler.

Bir çocuk oyun oynamaya, özellikle de doldurulmuş bir hayvana bakmaya başladığında, başkalarını besleme arzusunu geliştirir. Daha büyük, okul çağındaki çocuklar arasında bile oyuncaklar, duygularını yerleştirmelerine ve bir durumda hareket etmenin en iyi yolunu belirlemelerine yardımcı olabilir. Örneğin, yedi yaşındaki bir sınıf, öğretmen durumu peluş hayvanlarla oynarsa ve öğrencilere belirli senaryolar altında ne yapmaları gerektiğini sorarsa, yeni bir öğrenciyle nasıl etkileşime girileceğini öğrenebilir.

Güven Verir

Bir çocuk sadece peluş bir hayvana dokunarak ve hissederek hatırı sayılır bir rahatlık bulabilir. Yumuşak tüylerini okşamak, yakın tutmak ve sarılmak, alışılmadık bir durumun stresini önemli ölçüde azaltabilir. Böyle tanıdık bir oyuncağın uyandırdığı güvenlik duygusu, bir çocuğun yeni durumlarla yüzleşme cesaretine sahip olmasına yardımcı olabilir. Yanında en iyi arkadaşı olan bir çocuk kendini çok yalnız hissetmez ve ilk kez kreşe gitmek gibi şeyler birdenbire çok daha az korkutucu hale gelir.

Hayal Gücünü Geliştirir

Çocukların oyuncak arkadaşlarıyla oynayabilecekleri oyunların sınırı yoktur. Peluş hayvanlar galaksiler arası prensesler, süper kahramanlar veya korsanlar olabilir ve birlikte büyük maceralara atılabilirler. Bu tür yaratıcı oyun, çocuğun gelişimi için çok önemlidir, çünkü bu oyunlar aracılığıyla dünyayı anlamlandırmaya başlarlar. Bu oyunlar aynı zamanda çocukların kontrolü kendilerinde hissetmeleri ve böylece bağımsızlık kazanmaları için bir fırsat sunar. Genellikle öğretmen veya lider rolünü üstlenirler; bunun sebebi bu durumu başka türlü deneyimleyemeyecekleri içindir. Peluş hayvanların yardımıyla hayal gücü bağımsızlığı doğurur ve bunun tersi de geçerlidir.

En Kaliteli Peluş Oyuncak Çeşitleri

Peluş bir hayvan, bir yetişkin için sadece bir oyuncak gibi görünebilir, ancak bir çocuk için bundan çok daha fazlasıdır. Bir çocuğun peluş oyuncağı, refakatçi olmanın yanı sıra, etrafındaki dünyayı anlamlandırmasına ve iyi ayarlanmış bir yetişkine dönüşmesine yardımcı olur. Çocukları peluş oyuncaklarla oynamaya teşvik etmek, gelecek yıllarda kullanacakları sosyal becerileri geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Bebekler ve çocuklar için yumuşak peluş oyuncaklar için racuun.com’dan alışveriş yapın. Bebekler, küçük çocuklar ve her yaştan çocuklar için etik olarak cinsiyetten bağımsız çeşitli hediyelerimiz var. Çocuğunuz için mükemmel peluşu bulmak için ürünlerimize göz atın veya daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR