MÜSLİN

Tüm yenidoğan bebek alışverişlerinde popüler bir ürün varsa o da müslin örtüler olur. Yıldız ürünler arasında sayılan müslin setler ve çeşitli müslin kumaşlı malzemeler, pek çok faydayı beraberinde getirir. Bebeğinizin bakımını sağlıklı ve güvenli şekilde sürdürmek adına, siz de sayfamızda yer alan müslin ürünlere göz atabilirsiniz.

Müslin Seti

Bebek alışverişinin olmazsa olmazlarından müslin seti, sevimli görüntüsü ve kaliteli kumaşı ile dikkat çeker. Müslin setler farklı ebatlarda üretilir. Genellikle kare ve dikdörtgen şeklinde olan bu kumaş örtüler, nefes alabilir, yumuşak, narin, hafif, ince tül tipi bir doku içerir. Delikli kumaş dokusu sayesinde bebeğin cildinin nefes almasına yardımcı olur. Hepsinden iyisi bu örtüler sayısız kullanım olanağı sunar. Belki de en önemlisi ve en iyisi kundak olarak kullanılabilmeleridir.

Özellikle yaz mevsiminde bebeğin üzerini örtmek ve onu kundaklamak için müslin örtüler tercih edilir. Aynı zamanda ürün, bebek arabası örtüsü olarak da kullanılabilir. Bebeğinizle dışarıda gezerken onun güneşten korunmasını sağlamak adına bu örtülerden kullanabilirsiniz. Bu sayede örtü altında bebeğinizin terlemeden, rahat ve konforlu bir şekilde kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Müslin setler genelde 2’li veya 3’lü olarak satışa sunulur. Farklı renk ve desenler içeren bu setler, her türlü zevke hitap eder.

Müslin Bebek Örtüsü

En çok tercih edilen bebek bakım ürünlerinden biri de şüphesiz ki müslin bebek örtüleri. Çok yönlü olmalarıyla dikkat çeken bu örtüler, özellikle battaniye ve kundak olarak sıklıkla tercih edilir. Tarih boyunca tüm kültürlerde yaygın olan kundak, müslin örtüler ile daha rahat ve sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Yeni doğan bebeklerin kundaklandıklarında kendilerini daha rahat hissettikleri bilinir. Müslin bebek örtüsü ile kundak yapmak, bebeğin anne karnındaki zamanlarını hatırlamasına ve sakinleşmesine olanak tanır.

Yumuşak dokulu bir kumaş olduğu için müslin örtüler, kundak içinde bebeğinizin kol ve bacaklarının rahat şekilde hareket etmesine izin verir. Ayrıca bu kumaşlar, reflekslerden kaynaklanan ani hareketleri engeller. Bu nedenle uyku sırasında uyanmayı önlemeye de yardımcı olur. Bebeği müslin örtü ile sarma tekniği basittir. Kundağın çok sıkı ya da çok gevşek olmamasına dikkat etmek önemlidir.

Müslin örtüler kundak dışında birçok farklı amaca hizmet eder. Bebeğinizin altını değiştirmek istediğinizde yumuşak bir zemin için bu örtüleri kullanabileceğiniz gibi, battaniye olarak da müslinleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde bebeğinizin yerde oynaması ve emeklemesi için de müslin örtüler işlev görür. Emzirirken bebeğinizi örtmek için de bu örtüleri tercih edebilirsiniz.

Bebekleri güneşten, havadan veya sivrisineklerden korumak amacıyla da müslin örtüler kullanılabilir. Bebek arabasının üstüne örtmek söz konusu olduğunda müslinler son derece kullanışlı örtülerdir. Müslin örtülerin bir diğer kullanım amacı da havlu yerine olmaktadır. Sıvıyı emme kabiliyetine sahip olan müslin örtü sayesinde bebeğinizi kolaylıkla ve onun cildine zarar vermeden kurulamanız mümkündür.

Müslin Emzirme Önlüğü

Pamuk ipliğinden yapılmış, ince ve nefes alabilen bir kumaş türü olan müslin, emzirme önlüğü olarak da üretilmektedir. Narin ve elastik bir yapısı olan müslin emzirme önlükleri, bebeğinizi emzirirken pratik ve sağlıklı bir kullanım deneyimini garantiler. Bebeğinizi rahat bir şekilde emzirmenize izin veren müslin emzirme önlükleri, nefes alabilen dokusuyla da dikkat çeker. Siz bebeğinizi kolay bir şekilde emzirirken, bebeğiniz de örtü altında rahatlıkla nefes alabilir.

Müslin Ağız Bezi

Bebeklerin rahatını, güvenliğini ve sağlığını destekleyen müslin ağız bezleri, en popüler bebek malzemeleri arasında yer alır. Bebeğinizin ağzını silmek ve hijyenik kalmasına yardımcı olmak amacıyla müslin ağız bezlerinden kullanabilirsiniz. Bu bezler farklı renk ve desenlerde üretilir. Genellikle çoklu paketlerde satılır. Bebeğinizin ağzını, yüzünü ve boynunu temizlemek istediğinizde güvenli bir kullanım imkanı sunan müslin ağız bezleri, yumuşacık dokusu sayesinde bebeğinizin cildine asla zarar vermez. Yüzde 100 pamuklu kumaş içeren bu ürünler özel dokumadır. Bu sayede sıvıyı kolayca emebilme özelliği sunarlar.  

Müslin Omuz Bezi

Müslin kumaşlar omuz bezi şeklinde de üretilir. Bebeğin gazını çıkarmak, onu sakinleştirmek veya herhangi bir sebep için onu kucağınıza aldığınızda omuz bezi kullanarak, kıyafetlerin kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz. Müslin kumaşlar yumuşak ve narin dokulu olmalarından ötürü bebeğinizin yüzü veya vücudu müslin omuz bezine temas ettiğinde herhangi bir risk oluşmaz ve bebeğinizin cildi zarar görmez. Bu nedenle de müslin omuz bezlerini güvenle kullanabilirsiniz.

1