Mama Sandalyesi

Mama sandalyesi ailelerin hayatını kolaylaştıran bebek bakım ürünlerinin başında gelmektedir. Bebekler 0-6 aya kadar anne sütü ve mama ile beslenirler. 6. ay’dan itibaren anne sütü dışında ek gıdaya da ihtiyaç duyarlar. Ebeveynler için bu ek gıdaya geçiş sancılı bir süreçtir.

Keşfedici ve hareketli olan bu miniklerin sağlıklı bir şekilde gıdalarını tüketmeleri için kendilerine uygun mama sandalyelerine ihtiyaçları vardır . Ayrıca mama sandalyeleri, yemek yeme esnasında bebek güvenliği açısından da oldukça önemlidir. Rahat minderleri, her bütçeye uygun fiyatlar ve çeşitli modellerimiz ile mama sandalyeleri sizin için vazgeçilmez bir ürün olacaktır. Sizlere şık ve en kullanışlı mama sandalyesi modellerini sunuyoruz.

Mama Sandalyeleri Ne İşe Yarar?

Bebek bakımında en zor konulardan biri beslenmedir. Anneler için bebeğini rahat ve güvenli besleyebilmek en çok arzu ettiği durumdur. Bebeğinizin güvenliği ve sağlığı açısından evlerimizde ki sandalyelerde bu hareketli ufaklıkları beslerken aynı anda vakit geçirmesini sağlamak mümkün değil. Bu yüzden size masanızda yemek yerken eşlik etmesini sağlayabilecek, güvenli ve taşınabilir tarzda uygun mama sandalyelerine ihtiyaç duyarız.

Bebek mama sandalyeleri hem bebeğinizin rahatça beslenmesine, hemde önlerindeki kullanışlı tepsileri ile yiyecekleri keşfetmeleri ve tatma, koku alma gibi duyularını geliştirecektir. Sandalyeler rahat oturma konumu, emniyet kemeri ve yükseklik ayarı ile bebeklerinizin güvenle yemek yemesine olanak sağlayacaktır. Sizde bebeğiniz için bir mama sandalyesi edinin, hem bebeğinizi rahatça besleyin, hemde onu kullanışlı bu sandalyeler ile yemek masanızda konuk edin.

Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mama sandalyesi seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterler vardır. Herşeyden önce kullanışlı, az yer kaplayan ve kaliteli bir ürün sahibi olmak isteriz. Birçok seçeneklerimiz arasında hangi mama sandalyesi fiyatlarının bütçenize uygun olduğunu bulmak her zaman kolay olmayabilir. Mama sandalyesi tavsiyelerinde genellikle görünüm anlamında hem şık hemde portatif ürünlerden söz edilir. Bebek güvenliği açısından da bir o kadar önemli olan mama sandalyeleri sizlerin daha rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlar.

Temizlik ve Hijyen

Bebeklerinizin bakımı için yapacağınız alışverişler çok değerlidir. Alacağınız ürünler sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek ve güvenlikli olmalıdır. Bebek mama sandalyesi modelleri arasından yapacağınız seçimlerde en önemli kriter bebeğinizin güvenliği ve rahatlığıdır. Alışveriş yaparken bu hususlara önem gösterilmelidir.

Keşfetme çağında olan bebeklerimiz yemek yerken etrafı dağıtıp, kirleteceklerdir. Seçeceğiniz sandalyenin antibakteriyel olması, silinebilir ve çabuk kuruma özelliğine sahip bir yapıda olması sizlerin hayatını kolaylaştıracaktır. Seçenekler arasından seçeceğiniz uygun mama sandalyesinin varsa kılıfları ve minderleri çıkabilmeli, kolay temizlenebilen yıkanabilir kılıf özelliğinde olması gerekmektedir.

Tepsisi olan sandalyeler ise bebeklerinizin vakit geçirmesi, yemeklerini daha kolay yemelerini sağlayacaktır. Mama sandalyelerinin önlerindeki tepsi çıkarılabilir olmalıdır. Elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilen çıkarılabilen ön tepsi sizin işinizi hızlandıracaktır. Eğer mama sandalyesinin kılıfı ve ya minderi varsa bunların yıkanabilen yapıda olmasına dikkat edin.

Ergonomi

Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur mama sandalyesinin kolay hareket edebilir ve ayarlanabilir olmasıdır. Güç gerektirmeyen, rahat taşınabilir ve hareket ettirilebilir olması efor sarfetmeden bebeğiniz ile ilgilenmenize olanak sağlıyacaktır. Ayrıca olduğu yerde dönebilen portatif mama sandalyeleri sizlere oldukça kolaylık getirir. Oturduğunuz yerden mama sandalyesini taşıma zorunluluğu olmadan kolayca oturma bölümünü döndürebilir, uygun pozisyonu bulduktan sonra bebeğinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Satışını gerçekleştirdiğimiz ve herkesin beğenisine uygun mama sandalyelerinin bebeklerinizin ve sizin rahatlığınız için önlerinde tepsi bulunur. Çıkarılabilen ön tepsiler kolayca temizlenir ve basit bir şekilde yerine takılır. Oturma bölümlerinin yumuşak, çıkarılabilen minderli mama sandalyesi olmasına dikkat edilmelidir.

Güvenlik

Bebeğinizin bakımı için kullanacağınız ürünler, tamamen zararsız ve güvenli olmalıdır. Ailelerin, bebeklerini besleyip vakit geçirmelerini sağlayacak mama sandalyelerin devrilmeleri konusunda ki çekinceleri sandalye alışverişinde en önemli detaydır. Mama sandalye modelleri arasından seçim yaparken emniyet kemerli ve bir çok bölümünde güvenlik bariyerleri olan model olmasına dikkat edilmelidir. Çocuğunuzun boy ve kilosuna göre ayarlanabilen emniyet kemerleri hem bebeğinizi rahat etmesini sağlayacak hemde devrilme gibi istenmeyen durumların önüne geçecektir.

Mama Sandalyesi Ne Zaman Kullanılır?

Portatif mama sandalyeleri sizin hayatınızı kolaylaştırırken, bebeğinizin güvenliği açısından da bir o kadar önemlidir. Belki de en önemli husus sandalyenin sağlamlığıdır. Mama sandalyeleri ne zaman kullanılacağına gelecek olursak, genellikle 6-72 ay aralığında ki bebek ve çocuklarda rahatlıkla kullanılmakta. Bebeğiniz genellikle 6 aya kadar desteksiz oturma pozisyonunda uzun süre duramaz. Bebek bakımında 6 aydan sonra anne sütü dışında, ek gıdalar ile birlikte mama sandalyelerinin kullanımı başlar. Çocuğunuzun yemek yeme alışkanlıkları kazanımında, sizler içinde uygun mama sandalyeleri önemli bir rol oynar.

1