1

Emzik Askı Modelleri

Emzikler bebekler için vazgeçilmez bir üründür. Doğuştan gelen emme iç güdülerini bir nevi bastırmak ve yerine getirmek için kullanılan emzikler bebeklerin huzurlu olmasını sağlayarak gelişimleri adına olumlu birden fazla yarar sağlıyor. Ayrıca bebeklerin huzurlu olması daha sakin geçen bir süreç olduğu için ebeveynlerine de rahat bir nefes sağlıyor.

Bebeklerin en çok yaptığı şey emme refleksidir. Bu refleks ile ilk tanıştığı yer anne karnıdır. Emme güdüsü bebekleri güvende hissettiren bir eylemdir. Bu neden ile bebekler devamlı olarak anne sütü dışında emme refleksi gösterir. Bazen parmağını veya elini emmeye çalıştığını görürsünüz. İşte bu refleks onları oldukça güvende hissettirdiği için bu eylemi tekrar ettirirler. Ancak parmak emme kötü bir alışkanlıktır ve bırakılmasıda oldukça güçtür. Anne sütüyle beslenmesinin dışında kalan zamanlarda bebeğinizin kendini daha rahat hissetmesi için ona bir emzik almalısınız. Emzikler bebeklerinizin emme güdüsünü bastırmaya ve kendilerini güvende hissederek daha rahat uykuya geçmelerini sağlarlar. Ancak bu tatlı bebekler her zaman çok hareketli oldukları için ağızlarında ki emzikleri düşmeden kontrol etmek oldukça zordur. Düşen emziği bulmak,bulduktan sonra tekrar tekrar dezenfekte etmekte işin en zor tarafı. Bu durumda sizin için kurtarıcı olabilecek şey ise emzik askısı olacaktır.

Emzik Askısı İle Durum Kontrol Altında

Bebekler doğaları gereği oldukça hareketlidirler. Gün geçtikçe etrafındaki her şeyi görüp keşfetmeye çalışan minik yavrularınız bu davranışından ötürü oldukça hareketlidir. Hareketli olmaları etrafı biraz dağıtmalarına neden oluyor. Ve bu durumdan tabiki emziklerde nasibini alıyor. Minik bebekleriniz uyumadıkları zamanda emzikleri ile oynamayı tercih edebilir. Emziklerini bir yere sokabilir yada atabilir. Bu gibi durumlarda emziği aramak,bulmak oldukça büyük bir sorun. Ayrıca yere attığı emziğin dezenfekte edilmeside oldukça önemli. Gün içerisinde bu durumun devamlı tekrar edilmesi ebeveynleri olarak size oldukça vakit kaybettirir ve uğraştırır. Bunun önüne geçebilmek için yapılabilecek en iyi şey bir emzik askısı veya zinciri edinmektir.

Farkında olmadan bebeğiniz yere düşen ve üzerinde çeşitli mikroplar bulunan emziğini ağzına götürebilir. Bu hiç istenmeyen durumlara neden olabileceği gibi,takip etmesi zor olduğundan dolayı ebeveynleri oldukça zorlar. Alacağınız bir emzik askısı yada emzik zinciri sayesinde bu durumdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu emzik askılarını kolayca bebeğinizin kıyafeti üzerine özel dişleri sayesinde tutturabilme olanağınız var. Bu sayede tekrar tekrar kaybolan yada yere düşen emziklerden kurtulabilirsiniz ve bebeğiniz güvenle emziğini emebilir. Ayrıca dezenfekte etme sayınız oldukça düşerek,endişesiz ve rahat bir şekilde bebeğinizin emziğini kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Emzik Askısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Her üründe olacağı gibi emzik askısı seçerkende bebeğinizin sağlığı ve güvenliğini ön planda tutmalısınız.

  • Üründe kimyevi hiç bir madde bulunmadığından emin olun.
  • Üzerinde kullanılan boyaların organik malzemelerden üretildiğini araştırın.
  • Zincir ve uzun şekilde olan ürünleri tercih etmemeye çalışın.
  • Ürünle bebeğiniz temas edeceği için kesici kenar ve çapakların olmadığına dikkat ediniz.

Daha önceki zamanlarda emzik askıları plastik sağlıksız malzemelerden üretilmekteydi. Hem sağlık açısından problem olurken,uzun zincir şeklinde olmaları bebekleriniz boynuna dolanarak tehlikede oluşturmaktaydı. Artık bu gibi sorunların önüne geçilmiş durumda. Sitemizde satışta olan Kidful bebek emzik askıları %100 deri kullanılarak üretilmektedir. Dikkat etmeniz gereken standartlardan olan EN 12586 Avrupa Güvenlik Standartlarında üretilmiştir ve tamamen güvenilir kullanım sunmaktadırlar. Özel olarak üretilen emzik askısı klipsleri metaldir ve kurşun krom gibi bebek sağlığını olumsuz etkileyecek hiç bir malzeme içermez. Metal klipsler içerisine özel olarak yerleştirilen plastik bölmeler bebeğinizin kıyafetine tutunurken kumaşa hiç bir şekilde zarar vermez. Güçlü lastik ve bağlantı yapısı ile hiç bir sorun yaşamadan güvenle kullanmanız için özel olarak üretilmiştir.

Bu tarz ürünleri bebeğiniz için seçerken mutlak suretle güvenlik ve sağlığı ön planda tutarak karar veriniz. Bebeğiniz herşeyden önemlidir.

Birbirinden Güzel Emzik Askıları Racuun.com’da

En şık ve güzel seçenekleri ile emzik askıları modelleri Racuun.com’da. Bebeklerinizin en tatlı muzipliklerinden biri olan emziklerin yere düşüp kaybolmasına,mikrop üretmesine son. Sitemiz üzerinden birbirinden güzel seçenekler arasından satın alacağınız emzik askısı sayesinde emziklerin kaybolmasının önüne geçeceğiniz gibi,devamlı yere düşen ve kirlenen emziklerin tekrar tekrar dezenfekte edilmesine neden olan bu durumu ortadan kaldırmış olacaksınız. Sizde bebeğiniz için bir emzik askısı edinmek istiyorsanız sitemizde ki ürünler arasından istediğinizi seçebilir,hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR