1

Mama Sandalyesi Minderi Modelleri

Bebeklerde anne sütünün önemi herkes tarafından bilinmektedir. İlk 6 ay sonrasında anne sütüne ek olarak farklı gıdalara da başlanabilir. Anneler ilk 6 ay boyunca bebeklerini kucaklarında beslerler. Bu da mama sandalyesine ihtiyaç duyulmasının önüne geçer. Bebekler 4 ila 6. ay civarında ebeveyn desteğiyle oturmayı öğrenebilir. 8. aydan sonraysa destek almadan, tek başına oturabilir. 6. aydan sonra katı gıdalara geçilmesiyle birlikte bir mama sandalyesi edinilmelidir.

Ailece aynı masada yemek yiyip sohbet etmenin yeri büyüktür. Bebeğinizi de bu masaya dahil ederek keyifli yemekler yiyebilirsiniz. Fakat bebeğinizin normal sandalyelerde oturmasını beklemeniz yanlış olacaktır. Arkasına yastık koyarak korunaksız sandalyede beslemek, düşme gibi risklere yol açacaktır. 6. aydan sonra güvenliği olan mama sandalyesi kullanımı önerilir. Destekli mama sandalyesi minderleriyle dik oturması sağlanarak düşmesi engellenir.

Mama Sandalyesi Minderleri ile Sağlıklı Öğünler

Bebeğinizin rahatça oturabileceği, özel güvenlik kemerli olan sandalyelerdir. Tek başına sert olabilen mama sandalyelerine ekstra minder koymanız gerekebilir. Tüm mama sandalyelerine uyumlu minderleri tercih ederek minikleri rahat ettirebilirsiniz. Bebekler hızlı gelişirler. Bebeğinizin büyümesiyle mama sandalyesini de değiştirmeniz gerekebilir. Childhome minderleri tüm mama sandalyelerine uyumludur. Mama sandalye minderleri 60 * 63 * 5 standart ölçüleri ile üretilmiştir.

Bebekler için alışveriş yapılırken dikkat edilmesi en önemli unsur hijyen ve sağlıktır. Bebeğinizin her an temas edeceği ürünlerin kolayca temizlenebilmesi gerekir. Sıkça yıkanan bebek eşyalarında deformasyon meydana gelebilir. Bu da ürünün kullanım ömrünü düşürerek, ek masraflara yol açar. Childhome mama sandalyesi minderleri 100. Yıkamada dahi ilk günkü gibi görünür. Doğa ve bebek dostu kumaştan üretilerek sizi ve bebeğinizi önemser.

Mama Sandalyesi Minderleri Neden Gerekli?

Tüm anneler bebeklerinin iyi beslendiğinden emin olmak ister. Buna karşın bazı bebeklerde iştahsızlık, yemeğe karşı ilgisizlik gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarda, miniklere yemeği sevdirebilmek için alternatif yönlere gidilmesi gerekir. Mama sandalyesi kullanarak, sizle aynı anda yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Çocuklar ebeveynlerini taklit ederek büyürler. Anne ve babasının iştahla yemek yediğini gören bebeklerde yemek yeme eğilimi gösterecektir.

Yumuşacık mama sandalyesi minderleri ile besleme saatleri artık çok keyifli geçecek. Bebeğinizin düşmeyeceğinden emin olarak, gönül rahatlığı içerisinde besleyebilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin kendi kendine beslenebileceği dönemde, önünde bulunan mama tepsisi oldukça işlevsel olacaktır. Etrafa dökülmesini engelleyen çıkıntılar sayesinde bebeğiniz gönlünce yemenin keyfine varır.

Gelişim aşamasında olan bebeğinizin sabit ve dik bir şekilde oturuyor olması önemlidir. Rahat olmayan mama sandalyesi minderleri bebeklerde iştahsızlık gibi sonuçlara neden olabilir. Bir numaralı çocuk markası Childhome bebeği destekleyici mama sandalyesi minderleri üretmektedir. Sevimli miniklere uygun, melek kanatlı ya da tavşan kulaklı minderlere kolayca sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR