1

Bebek Saç Bakımı

Bebek saç bakım ürünleri şampuan, saç kremi ve tarak gibi ürünlerden oluşmaktadır. Bu noktada bebek saç bakım ürünlerinin sahip olması gereken bazı temel özellikleri olduğundan da bahsedebiliriz. Peki, bu özellikler nelerdir? Güvenilir bir şampuan ve saç bakım ürünü nasıl seçilir?

Bebeklerin Cilt Yapısı

Bebeğinizin cildi çok ama çok hassastır. Bebeklerin koruyucu bariyerinin hala geliştirilme aşamasında olduğunu unutmayın. Bu, bebeğinizin cildinin tahrişe ve kızarıklığa ve ayrıca alerjilere karşı çok hassas olduğu anlamına gelir. Hijyenik ürünlerde çok agresif olabilen ve böylece kafanız dahil vücudunuzun bazı kısımlarını tahriş edebilen bazı bileşikler vardır. Bu nedenle, güçlü yüzey aktif maddeler veya sülfatlar içeren yaygın sabunlar hiç tavsiye edilmez. En iyi bebek şampuanını satın almadan önce kalitesini ve içerdiği malzemeleri incelemelisiniz. Bu sayede bebeğinizin hassas cilt yapısı için en uygun şampuan ve saç bakım ürünlerini kolayca tercih edebilirsiniz.

Şampuanın Bileşiminde Kaçınmanız Gereken Maddeler

En yaygın bebek hijyeni ve bakım ürünleri, agresif bir köpük yapıcı olan "amonyum lauril sülfat" (ASL) veya "sodyum lauril sülfat" (SLS) gibi kimyasallar içerir. Bu köpürtücü ajan kirleri ve yağı giderir. Ancak bebeğinizin cildi için çok güçlüdür. Bu nedenle, bu bileşene sahip şampuanlardan uzak durun. Çünkü içeriğinde bulunan kimyasallar esansiyel yağlara kötü davranır ve yok eder, cildi ve saç derisini aşırı derecede kurutur. Ayrıca bebeğin cildinin ekstra neme ihtiyacı olduğunuda unutmayın. Bebeğinizin cildini kurutabilecek ürünlerden zorunlu olmadıkça uzak durulması tavsiye edilir.

Parabenler , tuz ve boyalar, bebek şampuanının bileşiminde kaçınılması gereken diğer bileşenlerdir. Etiketlere bakın ve bunlar şu isimlerle tanımlanabilirler: metilparaben, propilparaben, butilparaben veya benzilparaben ve sodyum klorür.

Nötr Bir Ph Şampuanı Seçin

Daima nötr pH'lı bir şampuan seçin. Daha hafif şampuanlardır. Bu tip şampuanların en önemli faydalarından biri bebeğinizin ve pH'ı, ne çok asidik ne de çok alkali olacak şekilde düzenleme yeteneğine sahip olmasıdır. Ayrıca bebeğinizin gözüne az bir ürün kaçarsa gözlerini tahriş etmeyen formülleri tercih etmenin daha iyi olduğunu unutmayın.

Bu tür şampuanların ana faydalarından biri, her tür saça iyi geliyor olmasıdır. Çünkü pH'ı ne çok asidik ne de çok alkali olacak şekilde düzenleyebilir. Bu, bebeğinizin saç derisinin pH'ını değiştirmeyeceği ve daha sonra bebeğinizin saçına veya saç derisine zarar verebilecek değişikliklerden kaçınarak doğal bileşimini koruyacağı anlamına gelir.

Gereksiz Bileşenlerden Kurtulun

Boyaların iyi olmadığından bahsetmiştik. Ancak buna ek olarak bir bebek şampuanı her türlü agresif koruyucu içermemelidir. Ayrıca bunların kokusuz şampuanlar olduğunu da unutmadan alışveriş yapmanızı öneririz.

Faydalı Özleri Olan Şampuanları Seçin

Arayabileceğiniz şey, doğal bileşenlerin özleri ile formüle edilmiş şampuanlardır. Örneğin papatyalı olanları bebekler için şiddetle tavsiye edilir.

Araştırın

Bebek şampuanı alırken  en önemli şey, ne satın aldığınız hakkında kendinizi iyi bilgilendirmenizdir. En iyi seçimi yaptığınızdan emin olmak için her zaman ürün etiketindeki malzemeleri kontrol edin.

Örneğin çocuk doktorunuza danışabilir veya internet üzerinden detaylı bir arama yapabilirsiniz. Bir eczacı da iyi bir bebek şampuanı önerebilir. Ancak, emin değilseniz, satın almak istediğiniz ürünle ilgili her zaman referanslara ve olumlu görüşlere bakın.

Alkol İçeren Ürünler Tercih Etmeyin

Alkol, yetişkinlere yönelik cilt bakım ürünlerinde, ürünlerin çabuk kurumasını sağlamak ve cildinizde hafiflik hissetmek için yaygın olarak kullanılır. Ancak alkol içeren ürünler çok kuru olabilir ve bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Bu nedenle bebekler için cilt bakım ürünlerinde kullanılmamalıdır.

Bir ürünün içeriğine bakıyorsanız, alkol etanol veya etil alkol olarak listelenecektir. Bununla birlikte, sadece kafa karıştırmak için, cilt üzerinde oldukça farklı bir etkiye sahip olan yağ alkolleri adı verilen başka bir bileşen grubu vardır . Genellikle cildi tahriş etmez veya kurutmazlar.

Doğal İçerikli Bir Şampuan Seçin

Doğal içerikler bebeğinizin cildini korumaya yardımcı olacaktır. Bebekler için özel olarak geliştirilmiş formülasyonlara sahip bir ürün kullanırsanız tahriş, kuruluk veya dermatit gibi alerjik reaksiyon riskini azaltabilirsiniz. Kullanacağınız ürünün her bebeğin saç tipine göre özel olarak formüle edildiğini, papatya çeşidimizin tercihen açık renkli saçlarda kullanıldığını veya biberiye çeşidimizin daha koyu saçlar için önerildiğini unutmayın.

Bebeğinizin Cildine Zarar Vermeyin

Bebek şampuanı satın alırken cildinizin özel özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Yetişkinlerde olduğu gibi, bebeklerin de özel ihtiyaçları olan farklı cilt tipleri vardır. Bunun için bir çocuk doktoruna danışarak bebeğinizin cilt tipini belirleyebilir ve hangisini seçeceğinizi bilebilirsiniz.

Tercihen Hipoalerjenik Şampuan

Bebeklerin cildinin bir özelliği vardır ve bu, içerik ve formüllere bir yetişkininkinden çok daha duyarlıdır, bu da kimyasalların ve bazı elementlerin vücutlarıyla temas ettiğinde alerji oluşturmasını kolaylaştırır. Bu nedenle etiketin hipoalerjenik bir şampuan olduğunu söylediğini kontrol edin.

Bebek Saç Bakım Ürünleri Fiyatları

Bebek saç bakım ürünlerinin fiyatları genel olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle tercih edeceğiniz ürünü belirledikten sonra web sitemizde yer alan ürünleri inceleyerek fiyatlar ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR