Bebek Cilt Bakımı

Bebek cilt bakımı ürünleri son derece hassas bir şekilde üretilmiş olup bebeklerin ciltlerine en uygun ürünlerdir. Bu noktada her ebeveynin bebeklerinin cildi için en uygun ve doğru ürünü tercih etmesi gerekmektedir. Siz de her zaman bebekler için özel olarak tasarlanmış ürünleri seçmek için Racuun.com da yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Şimdi gelin öncelikle bebeğiniz için en uygun bebek cilt bakım ürünlerini nasıl seçeceğinizi hep birlikte inceleyelim.

Bebek Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Ebeveynler konu bebeklerinin cildi olduğunda çok hassas bir araştırma sürecine giriyorlar. Bu durumda da oldukça haklılar. Bebek cilt bakım ürünlerini nasıl seçebileceğiniz ile ilgili tüm detaylar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Bebeğinizin Cildi İçin Uygun Ürünler

Bebek cildi düzenli olarak temizlenmeli masaj yapılmalı ve nemlendirilmelidir. Çünkü bebeklerin cildi kurumaya karşı hassastır ve yetişkinler tarafından kullanılan ürünler bebeklerin cildine iyi gelmez. Bu nedenle, özellikle bebeklerin ihtiyaçlarına göre yapılmış bir cilt bakım serisi seçmek zorunludur. Bu ürünler daha yumuşaktır ve bebeğinizin cildinin dengesinin nötr olmasını sağlayarak onu tahrişe karşı korur.

Paraben, Boya Ve Ftalat İçermeyen Ürünler Tercih Edin

Satın almadan önce malzemeleri dikkatlice okuyun. Bu ürünler alerjik reaksiyonlara ve rahatsızlığa neden olabileceğinden sert sabunlar veya alkol gibi maddeler içermemelidir. Ayrıca ürünlerin parabenler içermediğinden emin olun. Parabenlerin bebekler tarafından yetişkinlerden daha fazla emilebileceği ve bu da onları olası zararlı etkilere karşı daha savunmasız hale getirebileceğine dair araştırmalar mevcut. Ayrıca bebek ürünlerine gereksiz bir katkı olan boyalara da dikkat edin. Ftalatlar ayrıca astım, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, düşük IQ, nörogelişimsel sorunlar, davranış sorunları ve otizm spektrum bozuklukları gibi bir dizi bozuklukla bağlantılı olduğu, potansiyel olarak tehlikeli bileşenlerden olduğu belirtilmiştir. İçindekiler listesinde 'phalate' ile biten bir kimyasal isim arayın ve bu ürünleri satın almaktan kaçının.

Alkol, yetişkinlere yönelik cilt bakım ürünlerinde, ürünlerin çabuk kurumasını sağlamak ve cildinizde hafiflik hissetmek için yaygın olarak kullanılır. Ancak alkol çok kuru olabilir ve bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Bu nedenle bebekler için cilt bakım ürünlerinde kullanılmamalıdır.

Bir ürünün içeriğine bakıyorsanız, alkol etanol veya etil alkol olarak listelenecektir. Bununla birlikte, sadece kafa karıştırmak için, cilt üzerinde oldukça farklı bir etkiye sahip olan yağ alkolleri adı verilen başka bir bileşen grubu vardır . Genellikle cildi tahriş etmez veya kurutmazlar.

Doğal Ürünler Tercih Etmeye Çalışın

'%100 Doğal' etiketli ürünler koruyucu veya zararlı katkı maddeleri içermeyebilir. Bebeğiniz için bir ürün satın almadan önce daima içindekileri dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Yukarıda belirtilen kimyasalları ve adını bilmediğiniz diğer bileşenleri kontrol edin. Ürünün bebekler ve küçük çocuklar için güvenli olduğundan emin olmak için satın almadan önce bilmediğiniz bileşenleri araştırın.

Hipoalerjenik Ürünler Kullanın

Hipoalerjenik ürünler kullanın. Çünkü bu ürünler mümkün olan en az alerjik reaksiyon riskine sahip olacak şekilde formüle edilmiştir. Racuun.com’da yer alan cilt bakım ürünleri, pediatri doktorları ve dermatolog tarafından onaylıdır. Özellikle bebeklerin hassas ciltleri için üretilmiştir. Böylece her ürün en hassas ciltlerde bile hassastır.

Ph Dengesine Dikkat Edin

Bebeğinizin cildinin dengeli ve sağlıklı olması ve dolayısıyla çevredeki tahriş edici maddelere karşı daha iyi korunması için pH açısından nötr bir bebek losyonu kullanın. pH dengesinde nötr olmayan ürünler cildin kurumasına ve kızarıklık oluşmasına veya kaşınmasına ve tahriş olmasına neden olabilir.

Parfüm İçermeyen Ürünler

Bebeğinizin sağlıklı bir cildi varsa, hafif kokulu veya kokusuz ürünler kullanmanız büyük olasılıkla bir seçim meselesidir. Hafif kokulu pH nötr temizleyiciler, dikkatli kullanıldığında çoğu bebekte cilt reaksiyonuna neden olmaz .

Bebeğinizin cildi kuruysa veya egzaması varsa, tüm parfümlü ürünlerden kaçınmalısınız. Kokular yaygın tahriş edicidir. Bu parfümler, uçucu yağlar veya bitki özleri gibi doğal olanları içerir.

Doğal ürünler kulağa nazik gelebilir. Ancak daha güvenli değildirler ve sınırlı testlere tabi tutulmuş olabilirler. Bu yüzden bazı uzmanlar, güvenli tarafta olmak için tüm parfümlü ürünlerden kaçınmanız gerektiğini söylüyor.

Antibakteriyel Ürünler Tercih Etmeyin

Antibakteriyel veya antimikrobiyal olarak etiketlenmiş ürünleri bebeğinizin cildine ne kadar kirli olursa olsun kullanmayın.  Hafif, sıvı bebek temizleyicileri veya hafif, alkolsüz bebek bezleri bebeğinizi temiz tutmak için mükemmel şekilde iş görmektedirler. Bebekler için formüle edilmiş ürünlere genellikle antibakteriyel maddeler eklenmez.

En Kaliteli Bebek Cilt Bakım Ürünleri

Yeni bir ebeveynin ihtiyacı ne olursa olsun Racuun.com da yer alan ürünler küçük çocuğunuzun cilt bakımı rejimi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ürünler arasında bebek masaj yağı, kalıp sabun, besleyici bebek losyonu, bebek yıkama ve şampuan bulunmaktadır. Bu ürünler, bebeğinizin cildini yumuşak ve esnek tutmak için hafif, besleyici bileşenlerden yapılmıştır. Böylece bebeğiniz her zaman taze ve mutlu olur!

Siz de en kaliteli ve güvenilir bebek cilt bakım ürünlerine sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Racuun.com da yer alan birçok ürün bebeğiniz için özel olarak üretilmiştir. Bu nedenle son derece önemli ürünlerdir. Siz de bu ürünleri tercih ederek bebeğiniz için en iyi ürünleri kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR