Oto Koltuğu 9-36 Kg (9 Ay-12 Yaş)

Otomobil sahibi anne ve babaların en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olan oto koltuğu konusunda nasıl bir seçim yapılacağı hep akıllarda kalır. Kaliteli, kullanışlı ve uzun ömürlü olması için ne gibi detaylara göz atmanız gerekiyor?  O halde birbirinden kaliteli ürünleri inceleyerek bebeğiniz veya çocuğunuz için en iyisini seçmeye karar verme zamanı.

Oto koltuğu, çocuklar için çok özel bir seçenek olarak kabul edilse de doğru seçimi yapmak adına belli başlı detaylara odaklanmak gerekir. Aksi takdirde tercih edeceğiniz ürün beklentilerinize cevap vermez. Bu durum da satın aldığınız ürün çoğu anne babanın yaptığı gibi kenarda bekletilmek zorunda kalır. Oto koltuğu gibi hayati önem taşıyan bir ürün için ne gibi detaylara dikkat etmeniz gerektiğine birlikte bakalım.

Oto Koltuğu 9-36 Kg Özellikleri

Oto koltuklarının tasarlanması esnasında çocukların sağlam bir şekilde koltukta seyahat etmesi amaçlanır. Konfor ve güvenlik en önemli konulardan bir tanesi olurken bunu sağlamak adına dikkat edilen ilk şey ağırlıktır. Bu nedenle de oto koltuğu seçerken çocuğunuzun ideal ağırlıkta olduğundan emin olmalısınız. İdeal kilonun yanı sıra koltuğun da kilo konusunda yeterli özellikler sergilediğini bilmelisiniz.

9 – 36 kg oto koltuğu çocuğunuzun 9 kilodan 36 kg olana kadar konforlu bir şekilde kullanması adına tasarlanmıştır. Oturma pozisyonu, kafa dayama bölgesi ve kemerler çocuğunuz büyüdükçe ayarlanabilir özelliktedir. Bu nedenle de satın aldığınız oto koltuğunu kısa süre sonra tekrar değiştirmek zorunda kalmazsınız. Üstelik tercih ettiğiniz ürün sayesinde çocuğunuzun yorulmamasını ve daha sağlıklı bir yolculuk yapmasını sağlarsınız.

Oto Koltuğu 9-36 Kg Güvenlik Önlemleri

Oto koltukları ile alakalı en ciddi soru işaretlerinden bir tanesi de güvenliktir. Zira güven vermeyen ve ani frenlemede çocuğunuzun zarar görmesine neden olacak bir oto koltuğunu hiç kimse satın almak istemez. Bu nedenle de yapmanız gereken sadece oto koltuğu ile alakalı olarak doğru özellikleri değerlendirmektir.

Oto koltuğunun kemer kısmı ayarlanabilir olmasının yanı sıra çocuğunuzun bedenini doğru bir şekilde sarmalıdır. Bu sayede hem daha kaliteli bir yolculuk mümkün olur hem de çocuğunuzu düşünerek endişelenmek zorunda kalmazsınız. Güvenlik önlemlerinden bahsederken koltuğun araca sabitlenme detaylarına da bir göz atmakta fayda vardır. Bu çerçevede ISOFIX ve Top Tether sistemi ile güçlendirilmiş bir koltuk satın almanız oldukça değerli olacaktır. Koltuğun sabitlenmesi daha kolay olurken amaç çocuğunuzun karşılaşacağı riskleri gidermektir. Maxi Cosi marka oto koltukları dünyada tüm ebeveynler tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır. Tüm güvenlik standartlarına sahip marka, anne ve babalar tarafından oldukça tercih edilmekte.

9 – 36 Kg Oto Koltuğu Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Oto koltuğu konusunda seçim yaparak ideal sonuçları ortaya çıkarmak adına yapmanız gereken oldukça basittir. Çocuğunuzun özelliklerine uygun bir seçim yapmak ve ihtiyaçlarınızı buna uygun bir şekilde belirlemek gerekecektir. Bu çerçevede 9 – 36 kg oto koltuğunu 9 aylıktan itibaren 12 yaşına kadar kullanan çocuklar vardır.

Oto koltuğunun 12 yaşına kadar kullanılıp kullanılmayacağı noktasında en önemli husus aslında çocuğunuzun gelişimi ile alakalı doğru bir değerlendirme yapmaktır. Kimi çocuklar için 36 kg 12 yaşından önce ulaşılan bir ağırlık olurken bazı çocukların 12 yaşında dahi 36 kg seviyesine çıkamadıkları bilinmektedir. Bu nedenle de anne ve babaların çocuklarının ağırlığına göre seçim yapmalarında fayda vardır.

9 – 36 Kg Oto Koltuğu Fiyatları

Oto koltuğu konusunda doğru seçimi yapmak ve ideal sonuçlara ulaşmak adına yapmanız gereken sadece doğru alternatifleri değerlendirmek. Bu çerçevede siz de ihtiyacınız olanı tercih ederek en uygun seçeneklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Racuun.com olarak sadece uygun fiyatları değil kaliteli çözümleri de sizlerle buluşturuyoruz. Birbirinden çeşitli bebek ve çocuk ürünlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuz için en ideal oto koltuğu tercihinde bulunmak adına hemen harekete geçin ve kaliteden yana tercih kullanmaya başlayın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR