₺4.494,80 KDV Dahil
₺5.288,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺4.494,80 KDV Dahil
₺5.288,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺4.494,80 KDV Dahil
₺5.288,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺7.138,30 KDV Dahil
₺8.398,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Oto Koltuğu ( 15-36)

Oto koltuğu, çocukların araçlarda ki güvenliğinin sağlanması için son derece önemli olan araç gereçlerden bir tanesidir. Bir araba koltuğunun güvenliğini artırabilecek bir dizi özellik vardır. Mevcut tüm araba koltukları hükümet güvenlik gereksinimlerini karşılar ve standart çarpışma testlerini geçer. Aksi takdirde satışa sunulması mümkün değildir. Ancak bazıları bunun ötesine geçerek çok daha güvenilir bir seyahat deneyimi sunmaktadır.  Peki, ebeveynlerin tercih ettiği 15 ile 36 kg arasında çocuklar için uygun olan oto koltuklarının özellikleri nelerdir?

5 Noktalı Emniyet Kemeri

Tüm çalışmalar emniyet kemerinin en güvenli olduğunu doğrulamaktadır. 5 noktalı emniyet kemeri genellikle en iyi uyumu sağlar ve çocukların bir kaza geçirmesi riskini azaltır. Bazı tasarımların kullanımı diğerlerinden daha kolay olabilir. Bu nedenle oto koltuğu tercihinde bu kritik noktayı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Geniş ve Bükülmeyen Kayışlar

 Bazı ürünler kolayca bükülen kayışlar bulunur. Bükülmüş bir kayış, bir çarpışmada çocuğu tutan alanı azaltır. Bu durum yanıklara veya daha ciddi yaralanmalara neden olabilir.

İki Parçalı Göğüs Klipsi

 Bunlar ayrıca kayış bükülmesini azaltabilir ve genellikle kullanımı daha kolaydır. Bir çocuğun ayrılması genellikle daha zordur.

Ön Kayış Ayarları

 Bazı koltuklarda, kemerin sıkılığını ayarlamak için araba koltuğunun önünde bir mekanizma bulunur. Uzmanlar, kayışın hiçbirini omuzdan uzaklaştıramayacak şekilde emniyet kemerinin sıkı olmasını tavsiye ediyor. Sıkı bir emniyet kemeri, aşağı inme süresini artırabilir. Bir çarpışmada başın ileri hareketini azaltabilir ve genel yaralanma riskini azaltabilir. Sızdırmazlığı ayarlamak ne kadar kolaysa, çocuğun hangi giysiyi giydiği önemli değildir. Her seferinde düzgün bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Hatta bazı modeller kemer yüksekliğinin önden ayarlanması için uygun olarak tasarlanmıştır.

Dahili Kilitleme Klipsleri

 Bazı eski araçlar, emniyet kemerinin araba koltuğunu düzgün bir şekilde tuttuğundan ve zamanla gevşemediğinden emin olmak için metal bir kilitleme klipsi kullanılmasını gerektirecektir. Bu klipler kolayca kaybolur ve sıklıkla yanlış kullanılır. Birkaç araba koltuğu modelinde, kullanımı çok daha kolay olan ve genellikle daha sıkı bir uyum sağlayan yerleşik kilitleme klipsleri bulunur.

Emniyet Kemeri Yönlendirme Yolu

Yerleşik kilitleme klipslerine ek olarak, bazı araba koltuklarında bazı araçlarda daha iyi kurulumlar sağlayabilecek emniyet kemeri yönlendirme yolları bulunur. Bazı koltuklar, kumaş kaplamada elleriniz için açılan açıklıklar sayesinde, kemeri bir taraftan diğerine geçirmeyi de kolaylaştırır. Arka koltuk minderi ile koltuk arkası arasındaki kıvrımın önünden çıkan eğimli arka koltuk veya kemer tokası olan araçlar zor kurulumlar yapabilir. Bazı araba koltukları bu tür koltuklarla çalışmaz. Son olarak, belirli kemer konumlandırma güçlendiricilerindeki bazı emniyet kemeri kılavuzları, emniyet kemerinde aşırı gevşekliğe neden olarak yanlış kullanıma eğilimli olabilir. Çoğu durumda, emin olmanın tek yolu koltuğu kendi aracınıza takmaya çalışmaktır.

Bazalı Bebek Koltukları

Çoğu bebek koltuğu ayrı olarak kurulabilen tabanlarla birlikte gelir. Baza araç içinde bırakılır ve oto koltuğu bebeği emniyet kemerinden çıkarmadan kolaylıkla tabandan takılır veya çıkarılır. Ekstra bir taban genellikle başka bir araç için ayrıca satın alınabilir. Çoğu taşıyıcı, taban olmadan bile bir araca kendi başlarına monte edilebilir. Ancak birkaç model kurulum için taban gerektirebilir. Bu nedenle emin olmak için kontrol edin.

Oto Koltuğu Boyutları

Bazı koltuklar, özellikle arkaya dönükken, arka oturma alanları küçük olan araçlara sığmayacak kadar büyük olabilir. Çoğu araba koltuğu için bu bir sorun değildir ve hatta bir çarpışmada bir avantaj olabilir. Son olarak, arka koltuğa daha fazla araba koltuğu veya yolcunun yan yana sığabilmesi için bazen daha dar bir model seçmek gerekebilir.

En Kaliteli Oto Koltuğu Modelleri

Siz de çocuğunuz için en güvenilir oto koltuğu modellerini arıyorsanız doğru adrestesiniz. Hemen web sitemizdeki ürünleri inceleyerek oto koltuğu modellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR