₺6.749,10 KDV Dahil
₺7.499,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺6.182,10 KDV Dahil
₺6.869,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺27.781,20 KDV Dahil
₺30.868,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Oto Koltuğu (0-13 kg)

Bebek oto koltuğu, bebeklerin araba ile seyahat esnasında güvende kalmaları için gerekli olan en önemli üründür. Pek çok ebeveynin tercih ettiği ürünler arasında yer alan bebek oto koltuğu, özel araç sahipleri için adeta bir zorunluluktur. Trafik Kanunu’na boyu 1,35 metreden kısa olan ve 36 kilogramın altında kiloya sahip olan çocukların bebek oto koltuğu seyahat etmesi bir zorunluluktur. Bu durumunda bebekler için de en güvenilir yöntem olduğunu ifade edebiliriz.

Normal araç koltukları yetişkin bireylerin beden ölçüleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra araçlarda alınan güvenlik önlemleri de yetişkin bireylere göre hazırlanmıştır. Bu nedenle araçlarda ki hiçbir güvenlik önlemi bebeklerin güvenilir bir şekilde seyahat etmesini sağlamaz. Ani fren yapılması ya da olası bir kaza durumunda bebeğin korunabilmesi için ekstra güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bu güvenlik önlemlerinden bir tanesi de bebek oto koltuğudur. Bebek oto koltukları genel olarak;

  • Olası bir kaza ya da çarpışma anında kademeli yavaşlama sağlamaktadır.
  • Çarpmanın etkilerinin bebeğin vücudunun belirli bir kısmına yönlendirmeyerek vücudun çok daha güçlü bölgelerine dağıtarak savrulmanın ve çarpmanın etkisini azaltmaktadır.

Dolayısıyla emniyet kemeri ve hava yastığının bireyler için önemi nasıl ki çok büyükse bebek oto koltuğunun önemi de bebekler ve çocuklar için son derece büyüktür. Doğumdan itibaren kullanılmaya başlayan oto koltukları ile siz de bebeğinizin çok daha güvenilir bir şekilde seyahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Oto Koltuklarının Standartları

Oto koltukları, birbirinden farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilmektedir. Çocuk oto koltuğu ürünleri gerekli güvenlik önlemlerine sahip olabilmesi için çeşitli testlerden geçmektedir. Testlerden başarı ile geçen oto koltuklarının aşağıdaki standartlara sahip olması gerekmektedir.

ECE R 44-04 Standartları

ECE R 44-04 standartları, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomi Komisyonu Yasaları’nın çocuk güvenlik koltuklarını kapsayan bölümünün kısaltılmış halidir. Avrupa Birliği ülkelerinde satılan oto koltuğu ürünlerinin söz konusu standartları sağlamaları gerekmektedir. ECE R 44-04 testleri esnasında oto koltuklarında şu detaylara bakılır:

  • Oto koltuğunun hangi kilo aralığında kullanım için uygun olduğuna
  • Arkadan ve önden gerçekleştirilen çarpma testlerindeki başarısına
  • Emniyet tokalarının ve kemer sistemlerinin sağlamlığına
  • Koltuk üzerinde bulunan montaj yönergelerindeki uygulama ve ibarelerin doğruluğuna
  • Aracın içinde uyarı ve kurulum yönlendirmelerinin doğruluğuna ve eksiksiz olmasına bakılmaktadır.

Maxi Cosi bu güvenlik standartlarına uygun üretimler yapmaktadır. Bebeğinizin veya çocuğunuzun sağlığı herşeyden daha değerlidir. Maxi Cosi’de buna uygun olarak oto koltukları geliştirmektedir.

İ-Size Standartları

Söz konusu standartlar, Temmuz 2013 tarihinden beri yürürlükte olan standartlardır. 15 aydan küçük olan çocuklara yönelik olan yönetmelikleri kapsamaktadır. Yenidoğan döneminden 4 yaşına kadar kullanım sunan oto koltukları İ-size standartlarına uymalıdır. İ-size standartlarında oto koltuklarda aşağıdakilere bakılır:

  • 0-15 yaş arasındaki bebek oto koltuklarının arkaya dönük bir şekilde kullanılıp kullanılmadığına,
  • Bebekler için gelişmiş boyun ve baş koruması sağlayıp sağlamadığına,
  • Bebeklerin oto koltuğunun arabaya doğru kolay bir şekilde takılmasını sağlayan ISOfix sistemlerinin bulunup bulunmadığına bakılır.

En Kaliteli Oto Koltuğu Çeşitleri

0 ile 13 kg arasındaki bebeklerin kullanımı için uygun olan oto koltuğu çeşitleri web sitemizde sizler için sunuluyor. Son derece kaliteli ve güvenilir bir şekilde üretilerek satışa sunulan oto koltuğu çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyerek sizin için en uygun olan ürünlere tek tıkla sahip olabilirsiniz. 0-13 kg arasındaki bebeklerin kullanımı için sunulan oto koltuğu çeşitlerini inceleyin ve ihtiyacınız olan ürünü hemen sipariş verin. Söz konusu ürünler en güvenilir halleri ile Racuun.’com da sizlere sunulmaktadır. Ürünler ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR