İkiz Bebek Arabaları

İkiz bebek arabaları, ikiz bebeklere sahip olan ebeveynler için son derece önemli olan ürünler arasındadır. İkiz bebeklerin ihtiyaçları da bir bebeğinkinin iki katı kadardır. Bu doğrultuda tercih edilen ürünlerin son derece kaliteli ve uzun kullanıma uygun olması gerekmektedir. Bu noktada ikiz bebek arabaları arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Söz konusu noktaları gelin hep birlikte inceleyelim.

İkiz Bebek Arabası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İkiz bebek arabası seçimi ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir.

İkili puset söz konusu olduğunda, iki ana seçeneğiniz vardır. Biri bir koltuğu diğerinin önünde olan sıralı (tandem) puset şeklindedir. Diğerinde ise koltukların yan-yanadır. Her birinin artıları ve eksileri vardır. Bu yüzden sizin için en iyisinin ne olduğuna bir göz atalım.

Çok Yönlülük

Çerçeveye kalıcı olarak bağlı iki koltuklu bazı sıralı bebek arabaları olsa da gelecek vaat eden modeller modüler bebek arabalarıdır. Yani bir veya her iki koltuk öne veya arkaya (ebeveyne doğru) çevrilebilir. Bu sıralı bebek arabaları inanılmaz derecede çok yönlüdür!

Diyelim ki göz kulak olmak istediğiniz bir bebeğiniz ve dünyaya bakmak isteyen bir yürümeye başlayan çocuğunuz var. Modüler bir bebek arabası, koltukları bebeğiniz size ve yürümeye başlayan çocuğunuz öne bakacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Ya da belki bebeği eğlendirmeyi seven 3 yaşında bir çocuğunuz var. Sadece koltukları yüzleri birbirine bakacak şekilde çevirmeniz yeterli olacaktır. Her halükarda, konu ebeveynlik olduğunda oyunun adı çok yönlülüktür.

Manevra Kabiliyeti

Manevra kabiliyeti çift bebek arabasından en çok beklenen özelliktir. Bu, dar köşelerde ve boşluklarda kolay dönüş sağlar. Yine de ağırlığın önünüzdeki bir çizgide ortalandığını unutmayın. Bu nedenle bazı modelleri itmek diğerlerinden daha zor olabilir. Bu yüzden ikiz bebek arabası ararken lastikler önemlidir. Peki tekerlekler ne kadar büyük olmalı? Tekerlekler ne kadar büyükse, o kadar yumuşak dönecektir. Bu nedenle, düzgün dönen ve daha zor olan yol şartlarının üstesinden gelebilecek bir bebek arabası arıyorsanız, büyük tekerlekli olan modelleri tercih etmelisiniz.

Üç tip bebek arabası tekerleği vardır: küçük sert plastik tekerlekler, jel köpükle doldurulmuş hibrit tekerlekler veya havayla doldurulmuş arazi lastikleri. En iyi ikiz bebek arabalarında hibrit lastikler bulunur. Hibrit araçlar, hava dolu bir lastiğin yumuşak süspansiyonunu ve kolay kullanımını plastik bir lastiğin esnekliğiyle birleştirir.

Katlama Boyutu ve Türü

Bazı ikili modüler bebek arabaları, ikinci koltuk takılıyken katlanmaya izin vermez. Katlamadan önce çıkarmanız, ardından tekrar açtığınızda tekrar takmanız gerekir. İşlem biraz daha fazla çaba gerektirmektedir. Koltukların ekstra katlanması ve büyük kısmı bagajınızda daha fazla yer kaplayacaktır. Bu nedenle arabanın katlandığında nasıl bir boyuta sahip olduğuna da kesinlikle dikkat etmelisiniz. Maxi Cosi markasının üretmiş olduğu ikiz bebek arabaları kullanım kolaylıkları sayesinde anne ve babalar için bir çok avantaj sunar. Üzerindeki çıkabilir kılıflar çamaşır makinesinde yıkanabilir ve her daim temiz kalır.

Ayrıca arabanızda bebek arabası için ne kadar yeriniz olduğunu da düşünün. İkinci koltuğu ayırmanızı gerektiren bir bebek arabası seçerseniz, bagajda yiyecek, alışveriş çantaları ve ekstra koltuklu bebek arabanız için hala yeriniz olduğundan emin olun.

İkili Araba Koltuğu

İkizlerin ebeveynleri için tandem bebek arabalarının önemli bir artısı adaptörlerin yardımıyla iki bebek araba koltuğunu barındırabilmesidir. Bu tandem bebek arabalarını bir seyahat sistemi kullanmanın rahatlığını isteyen ebeveynler için ideal hale getirir. Bu da onların araba koltuklarını bebek arabasına kolayca yerleştirmelerini ve yola çıkmalarını sağlar.

En Kaliteli İkiz Bebek Arabaları

En kaliteli ve güvenilir ikiz bebek arabalarına sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Web sitemizde yer alan tüm ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz ve bebekleriniz için en uygun olan ürünlere tek tıkla sahip olabilirsiniz.