ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Oto Koltuğu (9-18)

Oto koltuğu modelleri ile çocuğunuzun son derece güvenilir bir şekilde seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. En güvenilir seyahat araçları arasında yer alan oto koltuklarını tercih ederek gözünüz arkada kalmadan seyahat edebilirsiniz. Bu noktada birbirinden kaliteli ve güvenilir oto koltuğu çeşitlerinin de web sitemizde sizler için sunulmaktadır. Bu ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek sizin için ve çocuğunuz için en uygun olan oto koltuğu modelini tek tıkla sipariş verebilirsiniz.

Ebeveynlerin oto koltuğu seçiminde dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu tarz durumları her zaman göz önünde bulundurarak hareket edilmelidir. Söz konusu detaylardan aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

İsofix ya da Ehliyet Kemeri

Çocuk koltukları ya kemer takılı ya da ISOFIX olarak üretilir. Bazen her iki seçeneği de bulunan oto koltukları vardır. Koltuk doğru bir şekilde takıldığında hem ISOFIX hem de emniyet kemeri takılması güvenli olsa da ISOFIX'in takılması daha kolay kabul edilir ve yanlış takma riskini azaltır. ISOFİX artık her araç üreticisinin arabada bulundurduğu bir güvenlik standartıdır.

Emniyet Kemeri Gergisi

Emniyet kemerine bağlı koltuklarda, sıkı bir oturmaya yardımcı olacak bir emniyet kemeri gerdiricisi bulunabilir. Gevşek bir emniyet kemeri çok yaygın bir hatadır. Bu nedenle bir gergi, koltuğun sıkıca takıldığından emin olmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir araçtır.

Destek Ayağı

ISOFIX koltuklar, üçüncü bir bağlantı noktasına sahip olabilmektedir. İlki ISOFIX eklentisinin kendisidir. Üçüncü ankraj noktası, bir destek ayağı veya bir üst ip şeklinde olabilir . Bir destek ayağı daha yaygın olarak bulunur. Ancak bunlar genellikle bir zemin saklama kutusu kapağının üstünde kullanılamaz. Bir üst bağlantı, araç koltuğunun arkasındaki onaylı bir üst bağlantı noktasına takılır. Üçüncü bağlantı noktasının amacı, koltuğun eksenel hareketini azaltmak ve bir çarpışmada enerjiyi absorbe etmektir.

Baş Desteği

Bazı çocuk koltuklarında koltuk başlığı bulunur. Bu koltuk başlığı çocuk uyurken başını ve boynunu desteklemeye yardımcı olur.

Oto Koltuğu Neden Önemlidir?

Özel araçlar ile gerçekleştirilen seyahatler esnasında çocukların güvenilir bir yolculuk deneyimi elde edebilmeleri için oto koltuğunun önemi son derece büyüktür. Mevcut tüm araba koltukları hükümet güvenlik gereksinimlerini karşılar ve standart çarpışma testlerini geçer. Aksi takdirde satışa sunulması mümkün değildir. Ancak bazıları bunun ötesine geçerek çok daha güvenilir bir seyahat deneyimi sunmaktadır. 

Normal araç koltukları yetişkin bireylerin beden ölçüleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra araçlarda alınan güvenlik önlemleri de yetişkin bireylere göre hazırlanmıştır. Bu nedenle araçlarda ki hiçbir güvenlik önlemi bebeklerin güvenilir bir şekilde seyahat etmesini sağlamaz. Araçlarda ani frenin meydana gelmesi durumunda normal emniyet kemerleri bebekleri korumaz. Bu da çok ciddi problemlerin meydana gelmesine neden olmaktadır. İşte bu noktada oto koltukları tercih edilir ve bebeklerin güvenilir bir şekilde seyahat etmesi sağlanır. Özetle, özel bir araca sahip olan tüm ebeveynlerin güvenilir oto koltuklarına da sahip olması gerekmektedir. Üstelik bu yasal bir zorunluluktur.

En Kaliteli Oto Koltuğu Modelleri

Oto koltuğu modelleri farklı boyut ve şekillerde sizlere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra oto koltuklarının taşıyabilecekleri kapasite de değişkenlik göstermektedir. 9 ile 18 kg arasındaki çocukların kullanımı için uygundur. Maxi Cosi oto koltukları sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek niteliktedir. Bu doğrultuda oto koltuğu modellerini detaylı bir şekilde inceleyerek çocuğunuz için en uygun olan oto koltuğuna sahip olabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve eşsiz oto koltuğu modellerine tek tıkla ulaşmak ve sipariş vermek için hemen harekete geçin ve web sitemizden siparişinizi oluşturun.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR