Tükendi
₺8.789,00 KDV Dahil
₺9.749,00 KDV Dahil
1

Kanguru

Bebeğinizi taşırken kolunuz ve belinizin ağrımaması için en ideal seçenek bebek kanguru modelleridir. Ebeveynlerin en çok tercih ettiği bebek araç – gereçleri arasında yer alan kanguru sayesinde siz de ihtiyacınızı maksimum manada karşılayacak bir çözüme ulaşabilirsiniz. Bebeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlayan üstelik sizin için de kolaylığa kapı aralayan kangurularla alakalı detaylara daha yakından bir göz atalım!

Bebek Kanguru Neden Tercih Edilmektedir?

Bebek kanguru, ebeveynler için en kolay çözümlerden bir tanesi olurken şehir yaşamında konforlu bir taşıma aracıdır. Bebeğinizi taşırken yorulmamanız ve ekstra güç harcamamanız adına tasarlanmıştır. Bu sayede bebeğiniz hem size yakın durur hem de daha fazla efor sarf etmemiş olursunuz.

Toplu taşımada seyahat ederken ellerinizi rahatça kullanmanız ya da bir işle ilgilenirken bebeğinizi tutmak zorunda kalmamanız adına bebek kanguru modelleri hayatı kolaylaştıran ürünlerin başında gelir. Sizin için sağladığı ayrıcalıklar kadar bebeğin iskelet yapısına da uygundur. Ayrıca kanguru kullanımı bebek gelişimine oldukça katkılar sunar.

Bebek Kanguru Modelleri ve Bebeklere Etkisi

Kanguru kullanarak fiziksel güç harcamak zorunda kalmayacağınız gibi bebeğiniz için psikolojik manada da olumlu etkiler ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle yenidoğan bebeklerde anneye yakın olma arzusu vardır. Bu arzuyu karşılamak adına kanguruyu kullanmanız bebeğinizin kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Ayrıca bebeğin yüzünün size doğru bakacak şekilde yerleştirilmesi kendini güvende hissetmesinide tetikler. Bebeğin size değil karşı tarafa bakarak kanguruya yerleştirildiğinde de, görüş açısı artar. Bu da karşısındaki nesneleri algılamaya ve tanımaya, sizin ile aynı yükseklikten bakabildiği içinde özgüven gelişimine olumlu katkılar sağlamaya başlar.

Bebeğiniz 18 kilo olana kadar rahatlıkla kullanabileceğiniz kanguruların belirli bir yaşa gelen bebeklerce çok tercih edilmediği bilinmektedir. Bu nedenle de yürüme çağına kadar kangurular hayat kurtarıcı ekipmanlar olmayı başarır.

Bebek Kanguru Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kanguru seçerken marka, model ve renk daima ön plandadır. Ancak kullanışlı bir seçenek için bebek kanguru modelleri ile alakalı bazı diğer detayları da titiz bir şekilde dikkate almak gerekir. İşte bir bebek kanguru seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar!

  • Beli destekleyen kısım bebeğin fiziksel özelliklerine uygun bir şekilde tasarlanmış olmalıdır.
  • Bebek kangurunun üretildiği materyaller bebek cildine uygun ve uzun ömürlü olmalıdır.
  • Kumaşın nefes alabilen özellikte olması ve terlemeyi engellemesi gerekir.
  • Askı kısımları kullanışlı bir şekilde tasarlanmalı ve ebeveynlerin yapısına uymalıdır. Kangurunun boyun, bel ve omza dağılan ağırlığı eşit bir şekilde sağlaması gerekmektedir.
  • Bebeğinizin 6 aydan büyük olması halinde alt destek aparatı olan bir kanguru kullanılmalıdır.
  • Kangurunun yapısı gereği bebeğin ayaklarını aşağı sarkıtması yerine desteklenmesi sağlanmalıdır.
  • Kangurunun bebeği sıkıca sarması ve savrulmasını önlemesi gerekir.
  • Bebeğinizin canını acıtacak ya da iskelet yapısını bozacak materyaller kullanılmamalıdır.

Tüm bu özellikleri bir arada barındıran kanguru modelleri sizin için oldukça kullanışlı çözümler sağlar.

Hangi Bebek Kanguru Modeli Daha Kullanışlı?

Bebek kanguruları konusunda farklı modeller söz konusu olsa da yapısal olarak genellikle benzer seçeneklerden söz etmek mümkündür. Bu nedenle de anne ve babaların model seçmek yerine marka tercihi daha da ön plandadır. O halde sizin için en ideal çözümleri sunan markaları Racuun.com ayrıcalıklarıyla ön plana çıkarıyoruz. Üstelik her modelde bambaşka çözümlerle kaliteyi yakalamanızı sağlıyoruz.

Babybjörn Kanguru

Babyjörn, kanguru konusunda en çok tercih edilen markalar arasındadır. Ebeveynlerin ihtiyaçlarına cevap verirken kalite odaklılığı da dikkate alır. Kullandığı bütün ürünlerde bebeklerin sağlığını ve ebeveynlerin konforunu destekler. Bu nedenle de Babyjörn kanguru sayesinde elde edeceğiniz sonuçlar çok özel olacaktır.

Siz de hem görsel hem de işlevsel anlamda ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak olan seçenekler için Babyjörn kanguru seçeneğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Babyjörn kanguru sayesinde ayrıcalıklarla dolu bir deneyim sizleri bekliyor olacak!

Maxi-Cosi Kanguru

Kanguru markaları arasında bir seçenek de Maxi-Cosi olur. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde cevaplarken kaliteden yana tercihlerinize de cevap veren bu marka kanguru konusunda oldukça iddialıdır. O halde siz de ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak olan bu seçenekle kusursuz bir deneyim yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

Kanguru seçmek için en ideal çözüm Racuun.com ile sizleri bekliyor!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR